פרופ' רעיה מורג

רעיה מורג
פרופ'
רעיה
מורג
שעות קבלה: יום ב' 13:00-14:00, בתיאום מראש
02-5883202
raya.morag@mail.huji.ac.il

 

אני פרופסור וחוקרת קולנוע ותרבות ויזואלית במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים וראשת מכון סמארט לתקשורת באוניברסיטה העברית.

אני חוקרת קולנוע ותרבות ויזואלית. הקורסים שלי מיועדים לתלמידים שאוהבים קולנוע ורוצים להעמיק בתחום ולתלמידים שרוצים לפתח כלים לצפייה ביקורתית בתרבות החזותית הדיגיטלית המקיפה אותנו מכל עבר. בקורסים הבסיסיים, התלמידים לומדים את השפה הקולנועית (צילום, עריכה, מיזנסצנה,  סאונד). הקורסים המתקדמים עוסקים בקולנוע הישראלי והפלסטיני בתקופת האינתיפאדה, בקולנוע דוקומנטרי עולמי הדן בסוגיות של הפרת זכויות אדם (החל מסחר בנשים וכלה בזכויות מיעוטים), ובסוגיות של קולנוע גלובלי ודיגיטלי (קולנוע מסביב לגלובוס - סיני, גרמני, קמבודי, אמריקאי ועוד). הקורסים מציעים גם את החוויה של הקרנת סרטים וניתוח שלב אחר שלב וגם את החוויה של התמודדות אישית עם סרט קולנוע לפי בחירה. בחלק מהקורסים התוכנית כוללת פגישות עם במאים המספרים על עבודתם.  

המחקר העכשווי שלי עוסק ביחסים בין קולנוע, טראומה ואתיקה; ובין קולנוע, מלחמה וגבריות; בטראומת הכובש; בקולנוע דוקומנטרי; בקולנוע הפוסט-טראומטי הישראלי והפלסטיני בתקופת האינתיפאדה; ובקולנוע הקמבודי החדש.

מידע נוסף על הפעילות המחקרית שלי