אקדמי

ניקולס ג'ון

פרופ' ניקולס ג'ון

ראש מגמת אינטרנט ומדיה חדשים
יועץ אתיקה במחקר ונציג בועדת אתיקה
שעות קבלה: בתיאום מראש יום ג': 10:00-11:00
02-5883203

קרא עוד

תחומי המחקר שלי כוללים טכנולוגיה וחברה, אינטרנט, מדיה חדשים, מדיה חברתיים ושיתוף.

אני מחבר הספר The Age of Sharing אשר זכה ב- Nancy Baym Book Award מטעם The Association of Internet Researchers, וכן בפרס הספר המצטיין של האגודה הישראלית לתקשורת. הספר מציע גישה חדשנית לשיתוף במדיה החברתיים בכך שהוא מקשר בין שיתוף מקוון לשיתוף בחוגים חברתיים נוספים, קרי, צרכנות וקשרים בין אישיים אינטימיים. המחקרים שלי בתחום של שיתוף ממומנים על ידי מענק מהקרן הישראלית למדעים.
אני גם מתעניין באי-חיבוריות (disconnectivity), שמהווה רובד יחסית מוזנח  בחקר התרבות הדיגיטלית. ביטולי חברות בפייסבוק מרתקים אותי במיוחד, בפרט כאשר הם נעשים על רקע פוליטי. בעיניי, ביטולי חברות הם מחווה פוליטית וחברתית חדשה שלא ידועה עליה כמעט דבר.

 

לראשונה התחלתי לחקור את התחום בעקבות ביטולי חברות בפייסבוק במהלך מבצע ״צוק איתן״ בקיץ 2014, מאז סקרתי גם את התופעה במהלך קמפיין הבחירות בישראל של 2015.
אני מלמד קורסים לתואר בוגר ומוסמך שעוסקים בקשר שבין טכנולוגיה וחברה. לבוגר אני מלמד קורסים על האינטרנט, מדיה חברתיים וחברה, על טכנולוגיות חדשות והמשפחה, וקורס כללי יותר על טכנולוגיה ושינוי חברתי. למוסמך אני מלמד שיטות מחקר אינטרנטיות, קורס על פרטיות ומדיה חדשים, וקורס שעוסק בשיתוף בעידן הדיגיטלי.

למידע נוסף על הפעילות המחקרית שלי

קראו פחות